A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ermal Fejzullahu

"Një Buzëqeshje"

[Teksti i "Një Buzëqeshje"]

[Verse 1]
Prape kete nate ne mendje te kam
Yjet  dhe hena bashke me mua jane
Prap  gjumi nuk me merr
Kete ndjene se kisha as nje here
Te deshiroje te te kem prane
Duart  ti prek te ledhatoje ,te percafoje e te shterngoje
Vertet  kjo shprese me mban sa te dua te tregoje

[Chorus]
Nje buzqeshje do ta gjej tek une apo tek ti
Nje  shikim do ta rrembeje ne zemer ne thellsi
Ti qesh kur te shikoje ,te afrohem une provoje
Syri yt sikur me flet nje fshehtesi duhet ta kete

[Bridge]
Kjo nate e bukur dhe e qete
Brenda  ne mua po lulzon
Te lutem rri dhe mos ik
E embel endrra do te jete
Kur ti ne krahun tim pushon

[Chorus]
Nje buzqeshje do ta gjej tek une apo tek ti
Nje shikim do ta rrembeje ne zemer ne thellsi
Ti qesh kur te shikoje ,te afrohem une provoje
Syri yt sikur me flet nje fshehtesi duhet ta kete

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


All lyrics are property and copyright of their owners. All lyrics provided for educational purposes and personal use only.
Copyright © 2017-2019 Lyrics.lol